Kā izvēlēties labu būrīti?

Būrītis ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizvēlas topošajam trušu īpašniekam, jo būrītī trusis pavadīs lielu daļu no sava laika. Pat pa māju brīvi staigājošam trusim ir svarīgi atrast pareizo būri, jo tā ir vieta, ko viņš uzskatīs par savu māju. Zooveikalos ir diezgan plaša grauzēju būru izvēle. Diemžēl, ne viss, kas pārdodas zooveikalos un tiek atzīmēts ka trušu būris, tiešām ir tiem paredzēts. Kurš tad būris var skaitīties pareizs?

Būrīša izmērs

Būrīša izmēram ir ļoti liela nozīme. Lielāka daļa no būrīšiem, kas ir nopērkami zooveikalos ir parāk mazi, lai tur normāli varētu dzīvot pieaudzis trusis. Burīša minimālos izmērus ietekmē paša truša izmērs. Ir svarīgi atcerēties, ka trušu mazuļi aug ļoti ātri, tāpēc būri ir jāpērk uzreiz uz pieaugušo dzīvnieku, pat ja sākumā izskatās, ka mazulis tajā var pazaudēties.

Minimālais Būrīša izmērs ir 100x50cm!

Kāpēc tieši tāds izmērs? Būrim ir jābūt pietiekoši lielam, lai trusis tajā var pilnībā apgulties visos virzienos, kā arī pietiekoši augstam, lai truša galva nepieskartos griestiem. Trusis ir aktīvs dzīvnieks, tāpēc ir nepieciešama vieta kur varētu arī izskrieties.
Ir vēl dažas svarīgas lietas, kam ir jāpievērš uzmanību, izvēloties būrīti:

Svarīgi:

1. Uz būrīša grīdas nedrīkst būt restes. Trušiem ir ļoti mīkstas un jūtīgas ķepiņas, kas nav piemērotas staigāšanai pa restēm – tās viņiem spiež ķepiņās. Truši nestaigā, bet lec, un var salauzt pret restēm pirkstiņus. Gulēt uz šādas grīdas arī nav ērti.Ikdienā uzturoties uz šādas grīdas, ķepiņas tiek deformētas.
2. Ir jābūt sānu durtiņām, jo  ir svarīgi nodrošināt dzīvniekam iespēju pātstavīgi izkāpt no būrīša un atgriezties tajā pēc pastaigām. Arī tas, ka trušiem dažkārt ir bail, kad tos ņem rokās – viņi sāk spārdīties un var saskrāpēt cilvēku.
3. Būrim nedrīkst būt aizvērtas sienas un griesti (terārijs). Ventilācija pilnīgi aizvērtos būros ir nepietiekama. Trušu urīns satur amoniju, kas ir ļoti kaitīgs, ja dzīvnieks to ikdienā elpos.
4. Būrim nedrīkst būt ritenīši šādi būri ir nestabili, un lecot būrī vai ārā no tā, trusis var aizsist to prom/nogāzt vai savainoties pats.

Labo būrīšu sarakstu skatiet šeit
Maffina būrīšus var apskatīt šeit

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *