Trusīši meklē mājas!

Šodien, 19. maijā, mājastrusis.lv komanda apciemoja patversmi Dzīvnieku Draugs. Patversme pievērsa mūsu uzmanību ne tikai tāpēc, ka tur nonāca truši, bet arī bijām patīkami pārsteigti iepazīstoties ar patversmes nostāju visu dzīvnieku aizstāvēšanas jautājumā. Gan mājastrusis.lv gan Dzīvnieku Draugs ir pret dzīvnieku izmantošanu uzturā, testiem un kažokādām.
Mūs uzņēma ļoti draudzīgas patversmes darbinieces. Patversmē mītošiem garaušiem atvedām sienu, barību, kārumus un rotaļlietas, bet galvenā viņiem vēl joprojām nav – sava cilvēka un savas mājas. Tagad trusīši meklē mājas!

Apskatīt patversmes trusīšu galeriju: Mājastrusis.lv Patversmes trusīšu galerija - Flickr lapa

Raksts tiek papildināts ar aktualitātēm. Pēdējie labojumi: 13.10.2016

Trušu meitiņa Padija

Trusīte Padija - mājastrusis.lv

Dzimums: Meitenīte
Vecums: Nav zinams
Sterilizēta:
Trušu meitiņa Padija bija nokļuvusi vecrīgas krogā. Par trusīti neviens nemācēja parūpēties, tāpēc tas veselības stāvoklis bija ļoti bēdīgs. Par laimi, par trusīti paziņoja patversmei Dzīvnieku Draugs un šobrīd meitenīte veseļojas, lai varētu doties uz īstām mājām.
Uzzināt vairāk

Adoptētie trusīši

Uz īstām mājām ir devušies:

– Rudais pundurtauntrusītis
– Baltais pundurtauntrusītis
– Trusītis Musītis
– Trusīte Rodžera
– Šinšilas krāsas trušu puika
– Trušu mazulis, kuru izbaroja ar pudelīti
– Trusīte Ausīte (Miffi)
– Trusīte Mingi

19 komentāri rakstam “Trusīši meklē mājas!

 1. sveiki,es par trusisiem,varu vinus nemt uz savam majam,kur bus mileti un loloti,man patreiz ir 9 trusi un visi tiek samiloti.velos lai viniem butu patstaviga majvieta,kuru varu nodrosinat,esmu gulbenes puse

  • Sveiki!
   Diemžēl no mazuļiem šobrīd ir palicis tikai viens trusēns, kurš šobrīd atrodas pagaidu mājās un pašlaik nav pieejams adopcijai.

   Atjaunojām informāciju rakstiņā arī.

 2. Jūs mums iedevāt padomu. Ja mums pietiks naudas tad varbūt adoptēsim kādu trusīti.(Protams no patversmes.) Bet vienu lietu es patiešām nesaprotu…Kā Miffi vēl joprojām nav adoptēta? Kā tik skaista lionhead trusīte vēl nav atradusi mājas?

  • Prieks dzirdēts, ka apsverat domu par trušu adoptēšanu! Visus adopcijai pieejamos garausīšus un to jaunās bildes var apskatīt šeit.

   Diemžēl, kad mēs paši gribējam pirmo trusīti, tad pat neaizdomājāmies, ka arī viņi nonāk patversmēs, kā arī sludinājumos bija tikai trusīši pārdošanai.
   Mēs arī vēlējāmies adoptēt trusīti, tāpēc mēģinājām sadraudzēt Miffi ar mūsu Maffinu, bet Maffins ir pārāk izlutināts un greizsirdīgs, lai savus cilvēkus dalītu ar kādu citu trusīti. :( Bet nu bučas viņš dod kā par diviem :)

   Mēs domājām, ka trusīšus noteikti kāds adoptēs, bet tas notiek lēni, tāpēc, ka lielākā daļa no cilvēkiem tur kaķīti vai sunīti, bet tie, kas arī gribētu trusīti bieži vien neaizdomājas, ka viņus var meklēt patversmē. Trusīšus zooveikalos izpērk ļoti ātri.

   Runājot par Miffi – viņa ir ļoti aktīva meitenīte, kurai patīk skraidīt, spēlēties un dot bučas. Bet kaut kas viņas pagātnē viņu nobiedēja (viņai nav lipiņas un neliels gabaliņš no vienas auss), tāpēc viņa vēl joprojam ir tāda tramīga un var viegli nobīties. Viņai ir nepieciešama cilvēku klātbūtne un pacietība. Ideālā gadījumā viņai jādzīvo mājā, kurā viņa netiks turēta būrīti, un visu laiku varēs pavadīt ārpus tā, jo viņa ļoti sargā savu būrīti, bet ārpus tā ir daudz mierīgāka.

   Vienmēr ir jāatcerās, ka trušu sadraudzēšana var būt laikietilpīgs process un pastāv iespēja, ka trusīši kopā var arī nesadzīvot, kā arī divi trusīši nozīmē 2 reizes vairāk labas barības, pakaišus un, iespējams, arī veterinārās izmaksas.

  • Mēs neiesakam pirkt trusīšus no “privātiem” pavairotājiem vai veikala/audzētāvas, bet gan paņemt no patversmes un/vai paskatīties sludinājumus un adoptēt no cilvēkiem.

  • Dzīvnieku Draugs patversmē pašlaik trusīšu nav (bet ir draudzīgs Degu puisēns!). Trusīšus var pameklēt ss.lv portālā sadaļā pie grauzējiem. Ik pa laikam garausīši meklē tur jaunas mājas. Mēs vienmēr iesakam adoptēt, nevis pirkt!

 3. Mēs plānojam doties atpūsties uz nedēļu martā. Diemžēl nevaram ņemt mūsu trusi ( un kaķi) līdzi. Kur viņu varētu atstāt uz nedēļu? Nav neviena kas prastu pieskatīt Rio.

  • Sveika!
   Atstāt trusīti uz nedēļu vienu pašu būtu nedaudz riskanti. Vajadzētu, lai kāds vismaz paskatās, vai ir pieejams siens/ūdens un vai viss kārtībā ar veselību. Varbūt vietēja patversme/veterinārā klīnika varētu ar to palīdzēt? Iespējams, kāds piedāvā iespēju trusīti atstāt pie viņiem un neilgu laiku.
   Jebkurā gadījumā, atstājot trusīti pašu, ir jānodrošina kaudze ar sienu (tā, lai noteikti pietiek) un daudz ūdens – labāk vairākas pudelītes.

   Mums pie uzticamiem draugiem glabājas dzīvokļa atslēga, un palūdzam, lai katru otro/trešo dienu atbrauc paskatīties vai viss ir kārtībā, pieber barību, ūdeni, sienu, ja nepieciešams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *