Mājas truši ir obligāti jākastrē, neatkarīgi no dzimuma. Trušu kastrēšana ir pietiekoši izplatīts pakalpojums arī Latvijā. Par to kāpēc to darīt, kādi no tā ir labumi un kā tas notiek, tiek pastastīts zemāk.
Kāpēc kastrēt trusi?
- Kastrētie truši dzīvo ilgāk. Kastrēšana novērš reproduktīvo orgānu vēzi meitenēs un pagarina dzīves ilgumu abu dzīmumu trušiem.
- Kastrētie truši ir labākie kompanjoni. Pēc kastrēšanas truši paliek merīgāki un mīļāki gan viens pret otru, gan pret cilvēku.
- Kastrēšana novērš nevēlamo uzvedību. Kopā ar hormoniem trusim pazūd nekontrolējama vēlme rakt, grauzt un kost.
- Kastrētie truši daudz vieglāk var iemācīties nokārtoties kastītē. Jo pēc kastrēšanas dzīvniekam pazūd nepieciešamība iezīmēt teritoriju.
- Kastrētie truši var dzīvot pāros. Truši ir sociāli dzīvnieki un būs ļoti priecīgi iespējai dzīvot ar draugu. Vislabāk ir turēt kopā puisi un meitenīti, ja abi ir kastrēti un pazīstami no bernības vai nāk no vieniem vecākiem.
- Kastrēts trusis ir laimīgāks. Jo viņš nejūtas slikti deļ neapmierinātības.
Jautājumi par kastrēšanu
- Vai tas ir droši? Trušiem kastrēšana ir tik pat droša, kā jebkuram citam dzīvniekam. To ir jāuztic veterinārārstam, kuram ir pieredze tieši ar trušiem.
- Kādā vecumā trušus jau var kastrēt? Meitenes var kastrēt no 4 mēnešiem, bet ārsti neiesaka veikt operāciju trusenēm jaunākām par 6 mēnešiem, jo jebkāda operācija mazuļiem ir bistamāka, nekā pieaugušam dzīvniekam. Puišus var kastrēt kad tikko viņiem ir izveidojušies dzimumorgāni, kas apmēram 3, 3 ar pusi mēnešu vecumā.
- Līdz kādam vecumam trušus vēl var kastrēt? Jebkādas operācijas, kas sevi ietver narkozi ir bīstamak trušiem vecākiem par 6 gadiem. Bet ārsts var veikt veselības pārbaudes, lai noteiktu kādā stāvoklī ir dzīvnieks un vai ir vērts veikt operāciju.
- Kā es varu zināt vai mans trusis ir kastrēts? Kastrētiem trušu puišiem nav redzami dzīmumorgāni. Noteikt vai meitene bija sterilizēta ir grūtāk. Veterinārs var noskūt viņai vēderiņu un paskatīties, vai tur nepalika rēta. Ja rētas nav, tas nenozīme, ka trusene nav sterilizēta, jo no dažām šuvēm nepaliek rētas. Vienīgais veids ka noteikt to ar 100% drošību ir sākt operāciju.
- Kā es varu zināt vai ārstam var uzticēt truša veselību? Diemžēl nav 100% drošas metodes kā noteikt vai konkrētais ārsts ir pieredzējies darbā ar trušiem. Var uzdot ārstam jautājumu par operāciju – vai trusi ir jātur badā pirms operācijas. Pareizā atbilde ir – ‘nē’, jo truši, atšķiribā no kaķiem un suņiem nevar vemt un operācijas laikā tāds risks nepastāv. Pretēji, trušus NEDRĪKST turēt badā, jo viņiem ir ļoti jūtīga grēmošanas sistēma, kura nepārtraukti darbojas.
- Pēc cik ilga laika pēc kastrēšanas puisis un meitene var dzīvot kopā? Pēc operācijas ir jāuzgaida kā minimums 14 dienas. Hormonāla uzvedība, savukārt, pazudīs apmēram 1-2 mēnešu laikā.
Kāda aprūpe ir nepieciešama pirms operācijas?
Dažas dienas pirms operācijas nedrīkst dot dzīvniekam jaunu ēdienu, lai neizraisītu grēmošanas traucējumus. Dienas pirms operācijas nekāda īpašu aprūpe nav nepieciešama.
Kāda aprūpe ir nepieciešama pēc operācijas?
Pēc operācijas apmēram stundas laikā trusi jau var ņemt mājās. Puiši pārnes operāciju vieglāk nekā meitenes.
Pēc narkozes dzīvnieciņš būs vājš un nelaimīgs. Tas pāries 1-3 dienu laikā. Atvedot trusīti mājas ir jādod viņam mieru, klusumu un kārtīgas pusdienas. Ir obligāti jāsēko līdz, lai tajā dienā trusis atsāk ēst. Meitenes īpaši bieži mēdz atteikties no ēdiena un tas ir bīstami. Ja tuvojas vakars un ēdiens nav aiztikts ir jāmēģina dot kaut ko garšīgu. Var dot bērnu barību (jāskatās, lai sastāvā ir tikai dārzeņi un/vai augļi) vai banānu. Ja trusis arī to neēd – viņu ir jāved pie ārsta.
Ir svarīgi sekot līdz, lai nerodas asiņošana, izdalījumi vai kādas infekcijas pazīmes. Kā arī trusis var mēģināt izņemt ārā šuves. Ja tas notiek, ārstam ir jāuzliek jaunas šuves un jāaptin apkārt kādu pārsegu, lai tas neatkārtotos.
Izveseļošanās periods puišiem vidēji ir 2 dienas, meitenēm – 5-6 dienas. Ārsts var izrakstīt pretsāpju zāles, lai atvieglotu mīlulim veseļošanos.
Sveiki!
Forša, informatīva lapa trušumīļiem. :)
Tikai pie punkta par kastrēšanu gan īpaši nepiekrītu. Varbūt tāpēc, ka mana pieredze ir rādījusi, ka bez tā var iztikt. Pirmais trušu puika netika kastrēts un pat neiespringām mācīt kastīti, bet viņš visu saprata pats. Protams, bija daži gadījumi, kad pamanījās nošmucēt grīdu, bet manā skatījumā tas ir nekas salīdzinājumā ar to, ka trusis var operāciju nepārdzīvot. Vismaz tā man teica vetklīnikā un ārstu kompetenci es neapšaubu, jo vests tur ir ne viens vien dzīvnieks un profesionalitāte ir augstākajā līmenī. Pirmā doma, kad paņēmām trušu puiku, arī bija – jākastrē, jo izlasīju šausmu stāstus par urinēšanu 2m augstumā uz sienām un ko tik vēl nē. Tādu brīdi nepiedzīvojām. Es neapšaubu, ka kastrācija varbūt paildzina mūžu un tomēr nomāc tos lielos trakumus. Bet es to darītu tikai tad, kad tiešām redzētu, ka citas izejas nav.
Tagad man ir jauns pundurtrusītis, jo pirmais mīļumiņš aizgājis uz labākiem burkānu laukiem. Divu dienu laikā iemācījies kārtoties kastītē. Tas, ka būrī gadās pa spirai, kas ir nomaldījusies, arī nav nekāda traģēdija. Arī nedomāju neko šņikāt, kamēr neredzēšu, ka tā ir spiesta lieta, lai savāktu dzīvnieku. Pagaidām trusītis maziņš un uzvedību nav iespējams prognozēt, bet es apsolos uzrakstīt komentāru pēc gada, ja būs kādas izmaiņas un es pēkšņi būšu mainījusi domas par kastrēšanu.
Bet tā viss forši un pozitīvi, sveiciens Mafinam! :)
Sveika!
Paldies par komentāru un viedokli, ļoti patīkami dzirdēt, ka citiem ir pozitīva pieredze arī bez kastrēšanas.
Rakstot rakstu apkopojām informāciju no dažādām trušu patversmēm, kas ar to saskaras ikdienā, un visus savus trusīšus tie kastrē un iesaka cilvēkiem darīt to pašu. Urinēšana divu metru augstumā diemžēl nav joks :)
Mafinam nekādas problēmas ar šo procedūru nebija, un jau nākošajā dienā viss bija pilnīgi normāli. Mafinu kastrējām, jo viņš sāka iezīmēt katru stūri kad tika izlaists no būrīša kā arī viņš mēģināja pāroties ar dažādiem priekšmetiem :)
Bet protams, katrs trusīša īpašnieks pats var nolemt vai to darīt, vai nē, bet mēs tiešām to iesakām šo iemeslu dēļ.
Urinēšana 2m augstumā? Kā tas izpaužas? Tiešām nesapratu – neko par to neesmu dzirdējusi. Tagad plānojam drīzumā kastrēt mūsu trušu puiku, bet jāzina visi plusi un mīnusi! :)
Sveika!
Paldies par komentāru!
Divu metru augstums, protams, ir pārspīlēts, bet truši kas nav kastrēti, var sākt iezīmēt savu teritoriju (sienas, dīvānus, arī savu cilvēku) ar urīnu. Tas izskatās apmēram šādi (video ap 0:15 sekunde): https://www.youtube.com/watch?v=MkF2oTkGvVI
Trusis palecās, un leciena laikā “izsmidzina” urīnu virsū tam, ko vēlas iezīmēt kā savu :)
Visi plusi ir uzskaitīti šajā rakstā, un kā vienīgais mīnuss varētu būt operācijas risks, bet ja visu dara pareizi, un speciālists, kurš to jau ir darījis, tad nekāds risks vispār nav.
Tādēļ mēs iesakām to veikt, bet lēmums paliek katra paša ziņā.
Ja ir vēl kādi jautājumi/komentāri, droši raksti! :)
Beidzot! Beidzot mēs kastrēsim mūsu trušu puiku Rio! Viņam ir 8 mēneši. (Nākošmēness būs 9 mēneši). Mēs jau pieteicāmies veterinārajā klīnikā uz sestdienu 9:30 no rīta.Mums tur pateica ka trušus nekādā gadījumā nedrīkst turēt badā. Vēl viņi teica ka tur jau sen nav bijuši truši. (Bet tomēr ir bijuši) Tā kā tur arī pārdodas dzīvnieku preces nopirkām ērtāku pārvadājamo būrīti.Man radās jautājums.Vai uzreiz pēc operācijas var dot jaunus,nepazīstamus ēdienus trusītim? Nevaru vien sagaidīt sestdienas rītu!!! Liels sveiciens Mafinam!!!
Prieks dzirdēt! Vēlam veiksmi, lai viss izdodas!
Tieši tā – trusīti nedrīkst turēt badā pirms operācijas.
Jaunus, nepazīstamus ēdienus dot nevajadzētu, bet kādus kārumus drīkst dot (arī jaunus, tikai nelielā daudzumā).
Sekojiet līdzi, lai trusītis ēd, un padodiet ziņu, kā veicās!
Turam īkšķus par Rio! :)
Pirms 5-10 minūtēm atbraucām mājās ar autobusu.mums vajadzēja gaidīt no 9.30 līdz 13.00.kad aizgājām satikt mūsu mazo draudziņu viņš izskatījās ļot bēdīgs :( mūsu vetārste ieteica parasto granulu vietā 1 nedēļu izmantot toaletes papīru vai papīra dvieļus jo trusīša āda pagaidām esot ļoti plāna.ja trusītis laiza tur kur viņam bija šuves jābrauc uz klīniku un būs jāliek konus apkārt galvai.bet mēs drošības pēc nopirkām klīnikā ja klīnika būs ciet.tad mums iedeva “HYDROGENIUM PEROXYDATUM 3%” un teica ka būs ar to katru rītu ar vates spilventiņiem jāpatīra šuves 1 nedēļu. Nākošajā sestdienā vajadzēs braukt atpakaļ uz klīniku lai izņemtu šuves.pa to laiku kamēr es rakstiju mums vajadzēja uzlikt konusu jo rio tomēr laizīja to vietu kur atrodas šuves.
Bet tā viss pagaidām ok :)
Apsveicam, un veiksmi atgūšanās procesā :)
Arī Maffins pēc kastrēšanas neizskatījās īpaši laimīgs, bet pēc narkozes tas ir normāli. Pēc pāris dienām viss jau būs kā ierasts :)
Izklausās, ka klīnikā bija zinoši ārsti. Vai vari pateikt, kurā klīnikā kastrējāt Rio?
Viņš tikko ēda un dramatiski nokrita uz sāniem :) noņēmām konusu jo rio ir miniature loop trusītis un nevarēja labi redzēt.aizmirsu piebilst mūsu trusītim apkārt acīm ir gluži vai sarkans.itkā jau viņam tur ir uzsmērēta smēre,lai acis paliktu slapjas un neizžūstu?tā vismaz vetārste teica.
Vai tā ir taisnība un vai tas ir vajadzīga?
Ļoti forši, ka Rio jau sāka ēst, tā ir laba zīme :) Ja arī nokrita uz sāniem, tad noteikti, ir priecīgs, ka viss ir beidzies un stress ir pārgājis.
Par smēri grūti teikt, jo mums tādu nesmērēja. Ja apsārtums ap acīm nepāriet, tad noteikti vajadzētu sazināties ar klīniku un pajautāt kā rīkoties.
Dodiet ziņu, kā ies tālāk! :)
Bučas Rio!
Man liekas ka apsārtums ar acīm nav nekas saistīts ar viņa veselību.varbūt es pārklausijos.mums teica ka tas ir pilnīgi normāli. :)
http://www.vetiecava.lv. Tirgus iela 7c, Iecava.
Mazliet mierīgāki manējie palika, bet tāpat nešpetni. :P
Abi toties nekad nav salabuši. Kad satiekas, plūc splavu un sper ar visām četrām. Ikdienā dzīvo šķirti. Seko viens otram līdz pēc skaņas un smaržas.
”Atriebības” izpausmēs baltajam niķis apkakāt un pačūrāt pie otra istabas durvīm.
Brūnais gan pieklājīgāks un tā nekad nedara.
Dzīve būtu vieglāka, ja bai spētu sadzīvot!
21.12 mans mīļais Dr.House pateica “nē” iespējai kļūt par tēti =)) Mēs bijām DZĪVNIEKU VESELĪBAS CENTRĀ Frīdriha Candera ielā. Ārste, kura rūpējās par manu mazuli, ir vienkārši dievišķīga! Tik laipna, tik draudzīga, tik uzmanīga! Visu izstāstīja, parādīja, atbildēja uz visiem jautājumiem. Pēc operācijas iedeva man līdzi pretsāpes zāles un speciālo barību Critical Care, ar ko bija japabāro pirmo laiku kamēr trusis vēl bija vājš. Nākamajā dienā viņš jau pilnīgi normāli atsaka ēst un uzvesties ka ierasts. Viņam uztaisīja operāciju bez šuvēm, tātad nebija lieka stresa izņemot diegus. Uz doto brīdi es jau pamanīju, ka trusim pazuda maniākāla vēlme “samīlēt” manas rokas =))) Viņš ir ļoti dzīvespriecīgs, jautrs un ziņkārīgs.
Vakar biju ļoti patīkami pārsteigta, kad man piezvanīja ta pati brīnišķīga ārste lai painteresēties, ka jūtas Dr.House, ka viņš uzvedās pēc operācijas, ka viņam izskatās operācijas vieta.
Ja man uzprasītu kur aizvēst trusīti uz kastrēšanu, noteikti, rekomendētu šo klīniku!
Super, paldies par komentāru!!!
Tagad vismaz varēsim citiem ieteikt kaut ko ar reālu atsauksmi :)
Izklausās, ka viņi par visu padomāja!
Sveiki! Nolēmu padalīties arī ar mūsu pieredzi. Izoperējām mūsu Tobiasu – ļoti komunikablu, zinātkāru un ārkārtīgi draudzīgu trušu puiku. Dakteris pēc operācijas uzlika konusiņu – nezinu kā, bet Tobiass ar to tika galā un rezultātā “izravēja” visas šuves… pašai liels kreņķis, jo noteikti sāp taču! Rīt atkal dosimies šūt visu kopā, šoreiz jādomā kā nostiprināt to konusiņu kārtīgāk. Vai arī citiem tāds bija jānēsā? Kā bija Mafinam?
Vēl.. kaut kā biju iedomājusies, ka kastrētiem trusīšiem noņem dzimumorgānus. Bet mūsu puikam oliņas palikušas pilnā krāšņumā.. Vai tam tā jābūt?
Paldies liels jau iepriekš par šo lapu un atbildēm!
Sveiki!
Godīgi sakot neesam īpaši dzirdējuši, ka trušiem liktu konusu. Iespējams, ka trušukam sāpējā, vai bija liels diskomforts, kāpēc viņš tik aktīvi centās tās dabūt ārā. Kā arī, konuss iespējams aizsedza skatu, un tikai radīja papildus stresu trusim.
Gan pašiem, gan cik dzirdējām citiem, parasti konusu neliek. Parasti līdz tiek iedotas pretsāpju zāles, lai mazinātu diskomfortu un stresu. Un šuves parasti nav jāņem ārā (kā arī bija mūsu gadījumā). Iespējams klīnikas ārstiem nebija īpašas pieredzes ar trušiem?
Oliņas pazudīs pašas pēc kāda laika. :)
Paldies par atbildi. Dakteris otrajā reizē tik apskatījās, pateica, ka nešūs atkārtoti, nemocīs trušuku. Lika nēsāt konusu, bet skatoties kā viņš mokās – tomēr noņēmām paši. Un labi vien bija, rētiņu neaiztiek un arī jūtas labāk. Nu jau pāris dienas mācāmies iet uz kastīti – pagaidām neveicas.. laikam no pārdzīvotā mazais ir palicis drusku bailīgāks. Turamies un bruņojamies ar pacietību :)
Tā var gadīties, ka paliek bailīgāks, īpaši, ja viņam sāpēja.
Ar kastīti var būt problēmas vēl pāris nedēļas pēc operācijas, līdz hormonu līmenis nostabilizējas.
Galvenais, lai pie kastītes būtu kaut kas ēdams (siens, vai granulētā barība), lai viņa tur būtu ‘interesanti’ uzturēties, un tad jau arī pēc kāda laiciņa gan jau iemācīsies.
Un protams, bruņoties ne tikai ar pacietību, bet arī kārumiem :)
Sveiki, varbūt varat ieteikt, kādu tiešām labu vet klīniku Rīgā, kur aizvest savu trušu meiteni steralizēt?
Esmu lasījusi ka ja trusi nekastrē vienalga kāds dzimums var rasties problēmas ar veselību. Man pašai ir trusene kas nav kastrēta un viņai ir bijušas problēmas ar acīm ( ne saistībā ar nekastrēšanu ) un viņa jau ir bijusi divās operācijās. Man mamma saka ka nevajadzētu riskēt vēlreiz. Trusenei nav īpaši lielas territorijas emocijas pret mani vai citiem trušiem. Tad noteikti stāsti par ”Trušu nekastrēšana rada vēžus un citas problēmas” nav īstas?
Šo izlasīju internetā :”Svarīgākais, kas jāizdara pirmā trusīša dzīves pusgada laikā ir kastrācija/ sterilizācija.
Procedūra nav sarežģīta, taču vitāli svarīga. Trušiem, kas netiek kastrēti, ir 70% iespējamība saslimt ar dzimumtrakta vēzi. Trušu meitenes būtu vēlams sterilizēt, lai novērstu saslimšanu ar dzemdes vēzi un trušu puikas – kastrēt, lai novērstu saslimšanu ar urīnceļu vēzi un samazinātu nevēlamu uzvedību.
Ja vēlies turēt vairāk nekā vienu trusi arī tad būtu nepieciešams trusīšus kastrēt vai sterilizēt. Divi nekastrēti trušu puikas un divas nesterilizētas trušu meitenes savā starpā var kauties. Nekastrēts trušu puika un nesterelizēta trušu mātītes var dzīvot kopā, taču rēķinies ar „ģimenes pieaugumu”. Nekastrēts trušu puika sasniedzot dzimumbriedumu sāks iezīmēt teritoriju, spricējot visās malās, var kļūt agresīvs. Kastrēšana šo uzvedību var novērst.
Kastrēšana/ sterilizēšana var likties nežēlīga, tomēr tā ir labāka kā eitanāzija nevēlamas uzvedības dēļ.”
Sveiki! Vakar sterilizēja manu 6 mēnešus jauno pundurtrusīti. Vakar kad atbraucām mājās, viņa apēda 1 mazu žāvētu ābola šķēlīti, kopš tā laika ne ēda, ne dzēra. Nesen kā padzēra ūdeni, bet vienalga neko neēd. Iedevu papīra gabaliņu, jo vienmēr ir paticis lapas grauzt un izlasīju internetā, ka var sākumā dot lapas, tualetes papīra gabaliņus, ja neko neēd. Papīru viņa tikai nesaudz apgrauza ( nu vismaz kkas). Īsti nesaprotu, varbūt tas ir normāli, ka nevēlas neko ēst? Visu laiku guļ, pieceļas, nedaudz paskraida un atkal guļ. Izskatas ļoti sagurusi un ar varu barību mutē nedabūšu.
Sveiki!
Ir tā, ka ir normāli, ka trusītis uzreiz pēc operācijas var neest. Meitenes panes operāciju smagāk, neka puiši, tāpēc var neēst ilgāk. Toties, ja 24 stundu laikā vēl joprojām trusītis neko normāli nesāka ēst, tas ir slikti.
Ir jāpaseko, vai ir izkārnijumi, jāpemēģina pievilināt ar smaržīgiem pētersiļiem vai dillēm, ābolu, banānu utt. Ja nepalīdz, būtu jāpabaro viņu ar Oxbow Critical Care barību. To var iegādāties veterinārajās aptiekās. Parasti ir nopērkams Dino Zoo aptiekā krastā ielā, ir redzēta arī t/c Alfā, ja esat Rīgā. To Cricital Care barību ir jādod ar šlirci (bez ādatas!) pabāžot nedaudz mutē pa sturīti (tur kur nav zobiņu). Trusīti var ietīt dveilīti, lai viņa nevar spirināties. Negāziet viņu otrādāk, lai stāv kājas, kā parasti, bet ietītā dvielīti. Stringri turam un lēni paspiežam barību. Barību jāgatavo pēc instrucikas uz iepakojuma. Ja barība nav pieejama, var mēģināt iedot bērnu barību, kas nāk burciņās. Ir obiligāti jāpalsa sastāvs – tur nedrīkst būt gaļa/zivis vai piens, bet gan tikai augļi vai dārzeņi. Ābols, banāns, ķirbis, burkāns, tāda veida purtiņas. Ja nav izkārnījumu, trusītim ir redzami slikti un ēšana neatsākās, ir jāveršās pie ārsta, jo ilgas neēšanas dēļ var iestāties Gi Stasis, jo pilnībā apstājās gremošanas sistēma. Tas ir dzīvei bīstama problēma, tāpēc ir ļoti svarīgi kaut ko iebarot.
Lai viss izdodās un mīlule atrak atlabst!
Paldies par atbildi! Vakar devāmies pie vetārsta, paskatijās vai nav sākusies infekcija, bet teica, ka viss dzīstot labi. Ielaida zāles ar katetras palīdzību un iedeva barību kā jau Jūs minējāt. Vakarā iedevām nedaudz un pēc neilga laika sāka ēst sienu, nedaudz kārumus. Šodien jau skraida un ēd kā parasti, kā diena pret nakti salīdzinot ar vakardienu. ? Par tiem konusiņiem- lasīju iepriekš, ka minējāt, ka trušiem parasti konusus neliek. Mums arī lika vilkt konusu uz nakti un kad trusīts paliek mājās viens. Es gan uzliku tikai pirmajā naktī pēc operācijas un kā no rīta noņēmu, tā neesmu tagad likusi, jo kaut kā liekas, ka labāk tomēr bez tā konusa. Tagad viņa jūtas labi, negribas to visu pasliktināt. Bet kā ir ar tām šuvēm? Mums teica, ka nedēļu pēc operācijas ir jābrauc ņemt laukā, vai tomēr nav jāņem, jo viņa pati sev ar laiku izņems? Jebkurā gadījumā man šobrīd vislielākais stress bija par to konusu, jo negribu viņu satraukt ar to, bet no otras puses, ja viņa izraus ( pagaidām šad tad pa kluso palaiza kamēr liekas, ka es neredzu), tad jutīšos vainīga, ka tomēr neliku to konusu. Rīt jāiet uz darbu un pirmo reizi paliks mājās viena, tapēc esmu dillemas prieksā.
Labrīt,
Prieks dzirdēt, ka mīlule jūtās labāk!
Par šuvēm – interesanti, jo parasti izmanto tādas, kuras nav jāņem nost, bet gan kas pašas pazudīs.
Ja ārsts saka, ka ir jābrauc izņemt – tad noteikti ir jābrauc. Ja nav noslēpums, kur trusīti operēja? Kādas ir atsauksmes?
Stress par konusu ir saprotams, daudziem (visiem?) trusīem viņš nepatīk, bet nu izrgrauzt sev šuves arī nebūtu forši. Paši neesam mēģinājuši, bet cilvēki iesaka uzvlikt trusītim kādu “kreklu”, piemēram, ja der izmērs, no sava T-krekla izgriežot plecu un uzvelkot virsu ka pārsēju.
Ideāli būtu ja kāds pieskatītu, bet saprotams, ka ne vienmēr tas ir iespējams.
Grūti pateikt vai labāk atstāt ar konusu var bez. Ja nu tomēr laiza tas šuves un liekās, ka varētu arī sākt tas bakstīt, tad varbūt labāk ir uzvilkt. Jo ja nu viņa jūtās labāk un skraida apkārt, tad tas konuss būs vienkārši neērtība, nu kuras gribēsies tik vaļā, bet nevajadzētu būt tā, ka no šī stressa viņa atkal pārstās ēst un drausmīgi pārdzīvos.
Jā, Peciņa jau ir atpakaļ ierastajā ritmā! :))
Vakar viņa stāvēja uz pakaļkājiņām un redzēju punci, šuvju vietiņas skaisti dzīst.
Pekai vetārsts ir Jelgavā, SIA “Rimal” Driksas iela 1. Pati vairs neatrdos Jelgavā, braucām 2 reizes no Valmieras uz Jelgavu speciāli, lai tiktu uz šo klīniku. Ārsti ir ļoti jauki, zinoši. Pirms 2 ned. vedu uz pārbaudēm- asinsanalīzes, urīnanalīzes un sonogrāfija, jo bija aizdomas, ka ir saindējusies ar telpaugiem, beigās viss bija kārtībā, vetārsts teica, ka ir pienācis laiks sterilizēt, jo sācies viņai meklēšanās laiks. Pierakstiju uzreiz pie viņiem šo sterilizāciju un man no visām analīzēm iedeva 20 euro atlaidi. Ļoti forši un patīkami! Kādēļ nesterilizēju tepat Valmierā- ārstam nebija pietiekamas pieredzes ar trušu meitenītēm, bija kastrējis pārsvarā puikas. Bet tajā dienā, kad viņa neko neēda, aizbraucām tepat uz Valmieras vet klīniku “Caps” un tur par personālu arī varu teikt tikai to labāko. Par ko biju šokā- pekai caur katetru pievadīja 2 veida zāles, iedeva man vēl citu barību pulvera veidā (3 euro) , kas jāatšķaida ar ūdeni un ar špricīti (bez adatas) jādod. Pajautāju vai nevaru nopirkt no viņiem arī to šprici, lai nav jāskrien aptiekā, iedva to vēl un ka jautāju cik jāmaksā, atbildēja: 3 euro! Viņi paņēma naudu TIKAI par to pulvera barību. Protams, atstāju vairāk, jo attieksme bija super! Pie viņiem brauksim arī šuves ņemt laukā. :)
Prieks dzirdēt ka viss ir kartībā un ir jaukas atsauksmes par ārstiem! :)