Versele-Laga Cuni Complete barības apskats

Versele-Laga Cuni Complete barības apskats - majastrusis.lv

Versele-Laga Cuni Complete barības apskats

Versele Laga Cuni Complete ir granulēta pamatbarība, kas ir paredzēta trušiem.

Par kompāniju
Versele Laga ir beļģu kompānija, kas ražo preces dzīvniekiem. Viņu produkcija ir paredzēta gan mājdzīvniekiem, gan lauku dzīvniekiem, zirgiem un pat baložiem.
Savā mājas lapā Versele-Laga izdala trušus trīs kategorijās: truši, kā vaļasprieks – barība un kopšanas līdzekļi izstāžu dalībniekiem, truši, kā mājdzīvnieks un truši vaislai. Mājas trušiem paredzētā produkcija kopumā ir diezgan briesmīga – musli maisījumi un sēklu kociņi, kā arī jogurtu dropsi trušiem noteikti nav piemēroti. Tādēļ uz kopējā fona īpaši izceļās barība Cuni Complete, kas ir pilnīgi atšķirīgs produkts.

Par Cuni Complete barību
Galvenais, kam ir jāpievērš uzmanību vērtējot barību, ir veids, sastāvs un uzturvielu rādītāji.

icon-check Veids
Cuni Complete ir granulēta barība, kas jau ir daudz veselīgāka un piemērotāka trušiem. Visas sastāvdaļas ir samaltas kopā, kas nodrošina dzīvnieku ar visām uzturvielām un novērš garšīgāko gabaliņu izlasīšanu. Kā arī granulēta struktūra uzlabo zobu veselību un veicina to pareizu dilšanu.

icon-check Sastāvs
Augu izcelsmes produkti (10% timotiņs, zāle), dārzeņi (10% burkāni), augu izcelsmes proteīnu ekstrakts, sēklas (1.5% linsēklas), minerāļi, FOS jukas ekstrakts, kliņģerīšu ekstrakts.
Sastāvs ir labs, vajadzētu būt arī garšīgam. FOS un kliņģerītes stiprina imunitāti. Vienīgais trūkums – timotiņa varētu būt arī vairāk.

icon-check Uzturvielas
Šķiedrvielas: 20%;
Proteīns: 15%;
Koptauki: 3%;
Koppelni: 8%;
Kalcijs: 0.9%;
Fosfors: 0.6%;
Visas sastāvdaļas ir atbilstošas trušu vajadzībām. Škiedrvielu rekomendētais rādītājs ir 20-25%, proteīnam 12-14%, bet 1% vairāk noteikti nekaitēs. It īpaši jauniem un garspalvainiem trušiem. Tauku un kalciju daudzums ir rekomendētās robežās.

Versele Laga Cuni complete reklāma

Paši Versele Laga par barības priekšrocībām nosauc rūpēšanos par zobu veselību, kažoka uzlabošanos un smakas kontroli. Viņi piemin, ka barība stimulē mikrofloru zarnās un paagustina imunitāti. Barība nesatur graudus un ir bagāta ar šķiedrvielām.

Barībai ir pieejami arī citi varianti: Cuni Junior, kas paredzēta trušu mazuļiem un Cuni Sensitive – trušiem ar jūtīgu gremošanas traktu.

Barības - majastrusis.lv

Kur iegādāties?

Barību var iegādāties veikalos ZooCentrs. Toties, ne visos veikalos tā ir atrodama. Mums izdevās to atrast t/c XXX Maxima, kas atrodas Ulmaņa gatvē 88a un t/c Azur. Redzējām arī t/c Maxima, kas ir Dombrovska ielā 74. Pamazām jaunā barība ir atrodama aizvien vairākos veikalos.

Cena
Barība nāk paciņās pa 500gr, un paciņas cena ir 3.80EUR. Ar klienta karti ir 10% atlaide pirkumam, tāpēc vienas paciņas cena sanāk 3.39EUR.

Atjaunots 28.11.2015 Tagad barību var iegādāties arī zoocentrs interneta veikalā, barības cena ir 2.89 EUR/500gr, kas ir 5.78 EUR/kg.

Tas nav lēti, bet:
– Musli barība beigās nesanāk lētāk, jo dzīvnieks parasti neapēd visu
– Jūs ieguldat naudu mīluļa veselībā
– Vienam trusim dienā ir nepieciešami ~50grami ar barību

Ja ir iespēja, kāpēc lai neizvēlētos savam mīlulim visu labāko?

Maffina atsauksmes

Maffins testē barību - majastrusis.lv

Maffins novērtēja paciņas dizainu – viņaprāt, tā izskatās ļoti profesionāli un pievilcīgi.

Versele-Laga Cuni Complete barības apskats - majastrusis.lv

Barības izskats Maffinu apmierināja, jo, kā atzīmēja trusis, lai gan sastāvs visām granulām ir vienāds, to izskats atšķirās, kas padara ēšanas procesu aizraujošāku.

Versele-Laga Cuni Complete barības apskats majastrusis.lv

Pagaršošana aizņēma pāris minūtes – kādu laiku bija dzirdama tikai košļašana un graušana.

Versele-Laga Cuni Complete barības apskats - majastrusis.lv

Beigu beigās Maffins atrāvās no bļodiņas un bija skaidrs – garšo! Tagad nāksies jaukt iekšā ierastam Supreme Science, lai nedaudz atsvaidzinātu ēdienkarti.

Kopsavilkums

Versele Laga Cuni Complete ir pirmā granulētā barība, kas parādījas Latvijā un viena no labākām trušu pamatbarībām, ko var iegādāties Latvijā. Mājastrusis.lv silti iesaka izvēlēties savam trusim tieši granulētu barību: Versele Laga Cuni complete vai kādu citu no rekomendēto barību saraksta.

6 komentāri rakstam “Versele-Laga Cuni Complete barības apskats

 1. Kad es saņēmu trusi es visu laiku viņu baroju ar musli.Kad nolēmu palasīt par trušiem visvairāk intresēja tieši šī mājaslapa.Nonācu pie barības piramīdas un latvijā labākās trušu pamatbarības.Nolēmu šādu dabūt manam 3 mēnešus jaunajam trusim Rio. Man radās jautājums.Vai šo barību dot uzreiz vai iemaisīt musli? Lieli sveicieni Maffinam!!!

  • Sveika!

   Paldies par komentāru, ļoti patīkami zināt, ka Rio turpmāk dabūs vislabāko :)

   Jebkāda veida barības maiņu vai ieviešanu trusītim vajag veikt pakāpeniski, jaunu barību pa daļām iemaisot vecajā. To ieteicams darīt 4-7 dienu periodā, lai trusītis pie tās pierod.

   Šajā laikā jāpievērš uzmanību tam, kāda ir trusīša vēdera izeja – tai jābūt tādai pašai kā parasti. Ja ir kādas izteiktas izmaiņas, tad jauno barību dot nedaudz lēnāk.

   Ja interesē vēl kaut kas, droši jautā! :)
   Sveiciens arī Rio

 2. kādas rotaļlietas būtu vislabākās? tās kuras mēs nopirkām Rio neinteresē.viņam labāk patīk grauzt gultu.un ko darīt ja mans trusis grauž būrīša restes?Rio ir 3 mēneši. SVEICIENI MAFFINAM!

  • Tikko nopublicējām nelielu rakstiņu par trušu rotaļlietām: http://majastrusis.lv/rotallietas-trusiem/
   Varbūt tieši Rio patiktu pagrauzt/paspēlēties ar kādu mīksto mantiņu, vai arī kartona rullīšiem/mantiņām. Palasi rakstiņu, varbūt rodas kāda ideja :) Tajā rakstā pašās beigās arī redzama fotogrāfija ar Maffina mantiņām.

   Tas, ka grauž restes parasti nozīmē vai nu to, ka trusīts grib ārā vai arī viņam būrītī ir garlaicīgi. Var pamēģināt iedot viņam būrīti kaut ko, ar ko viņam patīk spēlēties un tad iespējams viņš to pārstās darīt.

  • Diemžēl Latvijā neesam šo Junior barību redzējuši, un, visticamāk, tā nekur nav nopērkama.
   Ir iespējams pasūtīt no ārzemēm interneta veikalos, piemēram, šeit, miscota.lv.
   Šajā veikalā bieži vien ir akcija, ka pērkot 60 EUR ir bezmaksas piegāde. Tādēļ var sūtīt lielāku daudzumu uzreiz, un ietaupīt, jo visticamāk tur tāpat cena būtu zemāka, kā Latvijas veikalos.

   Ja gadījumā sūtīsiet, tad ir arī šāda barība, kurai ir ļoti līdzīgi rādītāji, bet tā ir daudz lētāka.

   Mēs sūtam barību tieši no šī veikala, vienmēr piegādā ļoti operatīvi, līdz mājas durvīm. Sūtam divus 3kg maisus, ar to pietiek ~3+ mēnešiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *